Dubai v 5 dnech: Den 5. Burj Al Arab, Zahrady a Safari

Share This:

IMG_20160206_213546

Den 5.

Nejluxusnější hotel Burj Al Arab, zahrady a Safari

Zbývá vám ještě čas a nevíte, kam se ještě podívat? Jelikož se Dubaj rozléhá podél celého pobřeží, je všechno dost daleko od sebe, i když se to na první pohled nezdá. Předchozí 4 dny jsme prošli takové hlavní oblasti, které byli zrovna u sebe. Je tady ale ještě pár míst, která se tam vzdálenostně moc nehodila. Pokud ovšem budete rychlí a budete mít chuť toho za den stihnout víc, není problém si přidat něco navíc do předchozích 4 dnů.

 

Burj Al Arab a okolí

Z toho nejpodstatnější pro vás určitě bude Burj Al Arab, nejluxusnější hotel na světě, Souk Madinat, arabské benátky a MOE, Mall of the Emirates.

 

Burj Al Arab (50) byl prvním hotelem v Dubaji, od té doby Dubaj stále roste (hlavně do výšky) a rozvíjí se. Tahle plachetnice je jednoznačně symbolem Dubaje, málo kdo ale ví, že na zadní straně k moři je na ní vyobrazen největší kříž v muslimských zemích. Je otázkou, jestli to byl záměr nebo jen náhoda, ale místní o této skutečnosti mluví jen málo. Uvnitř si můžete dopřát kafe posypané zlatým práškem. Dovnitř se dostanete jedině pokud, si objednáte pokoj nebo místo v jejich luxusní restauraci v nejvyšších patrech plachetnice. V nabídce je tzv. odpolední čaj (Afternoon Tea), vybrat si můžete z nabídky přímo na jejich stránkách nebo některé cestovky také mají v nabídce tento luxusní zážitek. Ceny za odpolední čaj se pohybují od 400 – 600 AED. Burj Al Arab je už docela starý hotel a neplánuje ani žádné rekonstrukce, jen si staví před sebou v moři další umělý ostrůvek, kde se budou jejich hosté chodit koupat a opalovat na pláž.

Bez objednaného odpoledního čaje nebo pokoje vás dovnitř ani k hotelu nepustí. Je to ovšem oblíbená budova pro fotografy. Nejlepší místa na vyfocení jsou určitě těsně před ním, ze Souk Madinat, z pláže, z lodě nebo z Uptown Baru v Jumeirah Beach hotelu.

Might be also interested in  Wok to Walk tradice

Jumeirah Beach Hotel (51) je hned vedle a má pro změnu tvar vlny. K těmto hotelům se nejjednoduěeji dostanete taxi, jezdí tam i autobus a v nejhorším můžete dojít pěšky.

 

 

Kousek od Araba jsou arabské benátky, Souk Madinat (52). Souk Madinat je trh ale více poevropštělý, nikdo vás tam nebude lákat do svých krámků. Je to spíše uvnitř pár obchůdků a potom venku terasy s restauracemi, které mají nadherný výhled na „benátky“, což je tady malá zátoka obrostlá palmama po které jezdí lodičky na okruřní plavby nebo na malé ostrůvky s dalšími restauracemi. Uprostřed je malý anfiteátr s pódiem pro koncerty, na schůdkách si můžete sednout na pohodlné polštáře a dát si shishu. Najdete tady také divadlo s představením hrajícím hlavně v pátek a sobotu. Madinat Jumeirah je moc krásné místo na posezení u romantické večeře, což ovšem jsou si vědomi i restauratéři, a tak ceny josu tady o něco vyšší. Pokud ale přijdete ve středu, můžete vyzkoušet Café Rouge, kde určitě budou mít svoji Ladies night. Slečny dostanou 4 drinky zdarma (pivo, víno, koktejly) a 30 % slevu na jídlo. Café Rouge je rádoby francouzská restaurace, ale jídlo není nejlepší. Bihužel nemá ani terasu s pěkným vyhledem, ale má Ladies night tak co… :))

Hned vedle ve stejném stylu je postaven Madinat Jumeirah Hotel (53), ve kterém vás do vašich pokojů/domečků zavezou na loďce nebo vozíku. U vchodu mají krásné zlaté koně, které se na Vánoce mění ve svítící soby a před hotelem často stojí auta, která stojí za to vidět a to mě auta vůbec neberou.

 

Mall of the Emirates MOE (54)

MOE je druhým největším obchodním centrem v Dubaji. Kromě spousty obchodů v něm najdete i lyžařskou sjezdovku. Na svah vás vyveze sedačková lanovka, jakou známe z českých hor a dolu můžete sjet po uměle zasněžené sjezdovce plné nadšených lyžařů. V létě je to jistě příjemné ochlazení. Všechno vybavení vám zapůjčí, takže si na dovolenou do Dubaje nemusíte brát s sebou lyže ani zimní bundu.

Might be also interested in  Jak se nenechat okrást britským důchodcem při pronájmu bytu

DSC02128

Beach

Pokud požádáte v Dubaji taxikáře, aby vás zavezl na pláž, na 100 % se zanedlouho ocitnete na Open (Public) beach (55), která je hned kousek od Burj Al Arab. Jinaou pláž taxikáři zřejmě neznají. Nechali jsme se takhle napálit už 2x. Proč napálit? Protože sice je to pěkná čistá pláž, ale vůbec nic tam není. Jediný obchod, restaurace, pronájem lehátek, slunečníků – prostě nic! A bez slunečníku ve 40 °C přes poledne, to se fakt nedá. Pokud si ale zabalíte všechno svoje, připravíte vodu, jídlo a slunečník, je tato pláž docela pěkná.

Zatímco Kite beach (56), z které je také hezký výhled na Burj Al Arab, je už vybavenější. Najdete tady restaurace, hřiště na beach volleyball i půjčovnu slunečníků. I na tuhle pláž se nejlíp dostanete taxikem, ale dá se i autobusem. Je to jedna z hezčích plážích v Dubaji. Nezapomeňte vyzkoušet kitesurfing. Při větrném počasí, můžete vidět až 30 barevných plachet se vznášet nad pláží.

Obr
Burj Al Arab z Open beach
Obr2
Nejlepší hambáče na Kite beach Salt Burgers
IMG_20151010_152242
Kite beach

Obr3

IMG_20151010_174939
Super skákací hrad na kite beach

IMG_20151016_164342

IMG_20151016_175520

Obr4
Secret Beach
Obr5
Secret beach v lednu brrrr

Gardens

Pokud vám zbyde čas a budete mít jak se dostat dále do středu Dubaje, zajeďte si určitě do Miracle Garden (57) a Butterfly Garden (58). Tyhle zahrady josu asi 20 min autem od centra Dubaje. Miracle Garden je otevřená přes zimní měsíce a je to vlastně obrovská květinová zahrada viz. obrázky. Vstup stojí 30 AED. Butterfly Garden, jak už název napovídá, je plná motýlů, kteří kolem vás poletují a sedají si na vaši hlavu, ruku… Cena je 50 AED. Všechny tyto zahrady je nejlepší navštívit ještě za světla, dopoledne nebo po obědě.

 

Butterfly Garden…

 

Miracle Garden…

 

Kousek dál se nachází Global Village (59). Global Village je obrovský areál s pavilony jednotlivých států světa. Najdete tam jak evropské země, tak země arabské a asijské, celkem se tam prezentuje 75 států ve 32 pavilonech. ČR tam bohužel není. :( Můžete si zakoupit tradiční pochutiny a jiné blbůstky typické pro jednotlivé země. Na konci se nachází ještě část s kolotočema, střelnicema….jako naše matějská. Cena vstupenky je 15 AED a nejlepší doba pro návštěvu je večer, otevírají ve 4.  Pozor v pondělí je rodinný den.

Might be also interested in  Dubai v 5 dnech: Den 1. Downtown Dubai

 

Global Village…

Safari

Nejoblíbenějším výkletem v Dubaji je určitě Safari. Říká se tomu Safari, ale podle mě to se safari nemá nic společného. Je to prostě výlet do pouště s tradiční arabskou zábavou. Balíčky cestovek většinou zahrnují, jízdu po dunách, jízdu na velbloudovi, bufet, hennu, shishu, předtstavení tanců v beduínské vesničce v poušti. My jsme si koupili naši cestu na Grouponu, kde mají asi 100 nabídek údajně od různých firem, ale nejspíš to bude jedna a ta samá. Tento výlet seženete do 100 AED. Super zážitek na odpoledne a večer! Většinou se vyjíždí odpoledne kolem 15. hod a vrací se kolem 22. hod večer. Nejlepší na tom je jítda po dunách, když chytnete dobrého řidiče. Nemusíte se bát, řidiči jsou opravdoví profesionálové a dělají na jízdu v poušti speciální zkoušky.

 

 

Picture1
Klikni na mapu!!!

V Dubaji toho určitě najdete mnohem více, co se vám bude líbit, těchto 5 dní byl jen základ věcí, které doporučuji vidět. Pokud máte vy nějaké tipy, tak sem s nimi. :)

 

S láskou k Dubaji,

A.

Share This:

[related_post themes="flat" id="501"]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *