Dubai v 5 dnech: Den 3. Abu Dhabi

Share This:

IMG_20151204_180642

 

Už máme za sebou hlavní části Dubaje a tak náš 3. den strávíme obdivováním krás Abu Dhabi.  Abu Dhabi je největší emirát a taky hlavní město SAE. Celé Abu Dhabi se rozprostírá na malých ostrůvkách, mezi kterými vedou mosty nebo tunely. Jelikož je to největší Emirát, všechno je od sebe dost vzdálené a tak je nejhlepší vzít na tento výlet auto.

A jedeme do Abu Dhabiiii…

Všichni si určitě hned vzpomeneme na Sex ve městě. Zklamání ale je, že se to v Abu Dhabi vůbec nenatáčelo. Takže když budete chtít vidět, jak vypadá hotel, ve kterém bydlely hlavní hrdinky, nebo tržiště s krásnýma pantoflíčkama a tajnými pokoji, budete si tam muset zajet sami.

Den 3.

Co si zajet do hlavního města UAE a objevit tak další Emirát?

Do Abu Dhabi se nejpohodlněji dostanete aute, auta i benzín jsou tu velmi levná. Půjčíte si auto na den už od 80 AED, do Abu Dhabi to autem trva necelé 2 hodinky podle dopravy a taky odkud pojedete. Auto bez problémů půjčí nerezidentům na mezinárodní řidičák, který si lehce vyřídíte v ČR (zabere to asi 20 min). Jen na český řidičák auto nepůjčí! Další možností je autobus. Pokud Vás pojede ale víc a chcete si projít víc míst v Abu Dhabi, volila bych auto. Autobus vás vyjde určitě dráž než auto a ještě vás vyhodí na hlavní zastávce a vy budete stejně odkázáni na taxi. Abu Dhabi je obrovský a atrakce jsou na něm dost vzálené. Nejlepší čas na návštěvu Abu Dhabi je přes všední dny, dostanete se na prohlídky do hotelu a nebude všude moc lidí.

 Autobusy z Dubaje do Abu Dhabi

E102 z Al Ghubaiba Bus Station (30)
E100  z Al Ghubaiba Bus Station
E101 z Bus Station at Ibn Battuta MS (31)

Might be also interested in  Dubai schedule - thinking, workout, meetings

***První jede v 5 nebo 5,30 a poslední z Dubaje do Abu cca v 23,00. Jezdí zhruba každých 20 min. Lísatek je nejlepší koupit přímo u okénka na zastávce a tam se taky zeptat v kolik to vůbec jede a odkud přesně. Autobusy tady nejosu nejspolehlivější. Cena loni byla myslím kolem 100 AED, i když všude píšou 25 AED.

 

IMG_20151204_120915
Po cestě do Abu Dhabi je kromě pouště i něco k vidění
IMG_20151204_122201
Hned na začátku je krásná promenáda s altánkama, kde místní večer piknikují. Až na tu hlavní silnici hned vedle je to krásné místo na odpočinek. Na druhém straně břehu je krásný národní park, kam se dostanete jen lodičkou.

 

Abu Dhabi

Konečně jsme se nějak dopravili do Abu Dhabi a co teď?

Co tedy v Abu Dhabi vidět – Ferari world (32) (zatím jsem tam nebyla) – vstup se kupuje na místě, cena 350AED za cdelodenní vstup (https://tickets.ferrariworldabudhabi.com/ferrariworld/b2c/index.cfm/calendar). Jsou tam různé atrakce a největší horská dráha na světě. Pokud pojedete autobusem, uvidíte cestou na pravé straně :)

ferrari-world-in-dubai1

Další atrakcí je jedna z největších mešit Sheikh Zayed Grand Mosque (33), která je jako jediná v Abu Dhabi otevřená veřejnosti a vstup je zdarma. Opravdu to stojí za to, holky si musí půjčit abayu, kterou půjčují v garážích na občanku. Nebo musí být hodně zahalení svým oblečením. :) Ikdyž se zdá z venku mešita obrovská, vevnitř je jen málo prostoru pro veřejnost. Nejúchvatnšjsí jsou lustry a měkoučké koberce, jinak je oproti kostelům dost prázdná. Super je, když přijdete na západ slunce, večer vypadá mešita úplně jinak.

 

 

Další ‚must see‘ jsou Etihad towers (34). Dá se vyjít nahoru, nádherný výhled, přišlo mi to tam ještě hezčí než na Burj Khalifovi. Vyhlídka OBSERVATION DECK AT 300 je v tower 2 v 74. patře. s kavárnou. Za 175 AED máte vstup nahoru, dortík a kafíčko. Nahoře můžete posedět a kochat se nádherným výhledem na celé Abu Dhabi a hlavně na protější paláce. Je to sice dost peněz, ale opravdu to stojí za to, doporučuji! V těchto mrakodrapech se jako natáčela scéna Rychle a zběsile, kdy projíždí auto z okna jedné budovy do okna druhé budovy.

Might be also interested in  Dubai v 5 dnech: Den 1. Downtown Dubai

 

Hned naproti je hotel Emirates Palace (35), kde se jako natáčel Sex ve městě a vedle opravdový Presidentský palác (36). Když se půjdete potom projít podél pobřeží na druhou stranu (je tam blízko i česká ambasáda (37)), tak dojdete na Marina Village Sea Wall (38), kde je krásný výhled na oba paláce a podél promenády na malém kousku trávy piknikují rodinky. Do obou paláců by se mělo jít dostat i na prohlídky  přes pracovní dny (ještě jsem nebyla).

IMG_4911
Prezidentský palác
IMG_4917
Etihad Towers
IMG_4919
Prezidentský palác
IMG_4926
Hotel Palace a Etihad Towers
IMG_20151019_164813
Výhled z Marina Village Sea Wall
IMG_20151019_164731
Etihat Towers z vyhlídky
IMG_20151019_165043
česká ambasáda v takové malinké vilce

 

Pokud byste chtěli zajít na pláž doporučuji Corniche beach (39), kde je i hezký park před nebo Yas beach (40), ta je zase o něco dál, ale je uzavřená a má vlastní bar. Corniche beach byla posledně hodně špinavá, v Dubaji jsou pláže asi lepší. 😉

 

IMG_20151204_135057
Kousíček Corniche beach

 

Aquaparky jsou tady poměrně dražší, ale pokud byste chtěli vyzkoušet jeden v Abu Dhabi, tak Yas WaterWorld (41), který se nachází poblíž Ferrari World a Yas beach na ostrůvku Yas. Vstupenky můžete koupit online na jejich stránkách www.yaswaterworld.com. Cena pro dospělého je od 240 AED(rezidenti 185 AED) nebo nabízejí vstup pro 4 za cenu 3 vstupenek od 720 AED.

V Abu jsme taky objevili pěkný park – Mushrif Central Park (42), kde můžete strávit hezké odpoledne na čerstvém vzduchu, když vám zbyde čas a nebude zrovna počasí na pláž.

 

 

Všechny hlavní atrakce jsou zase zaznamenány na mapě.

obr
Klikni na mapu!!!

 

S láskou,

A. xxx

Share This:

[related_post themes="flat" id="499"]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *