Dubai v 5 dnech: Den 4. Palm Jumeirah a Dubai Marina

Share This:

Atlantis z lodě

 

Kam se dneska podíváme? Dnešní 4. den trochu zvolníme a vrátíme se zase do Dubaje. Vydáme se totiž oblíhnoud palmový ostrov a mrakodrapy na Marině, když zbyde čas můžeme se zastavit na opalovačku na jedné z místních pláží. Nebo byste raději aquapark?

 

Den 3.

Navštivte jedinečný palmový ostrov a projděte se po Manhattnu

Palm Jumeirah

Dubajskou oblibou jsou všechny možný umělý ostrovy a zátoky. Palmové ostrovy jsou tu 2 ale staví se i třetí. Pouze jeden z nich je přístupný a zcela obydlený a to Palm Jumeirah (23). Tento poloostrov má tvar palmy a na jeho konci se nachází pompézní hotel Atlantis (24). Přes celý kmen vede jednokolejka, kterou doporučuji využít, pokud se na palmu budete chtít vydat. Jelikož jede po vyvýšené koleji, vidíte krásně až na konce palmových listů, kde jsou hotely a vilky. Sedněte si úplně dopředu, je to opět bez řidiče, takže budete mít nádherný výhled. Dá se tam samozřejmě jet i taxi nebo autobusem, ale odtamtud není takový výhled protože jedete po pozemních silnicích. Proto využijte na návštěvu Atlantisu Monoray, cena zpátečního lístku je pouze 25 AED. Nechte se zavést až k Atlantisu a zajděte se do něj podívat. Nesmíte vynechat vynikající zmrzlinu namíchanou přímo před vámi v Gold Stone (hned za vchodem do Atlantisu). Pokud se půjdete projít po pobřeží a obejdete tento narůžovělý hotel dojdete k němu z druhé strany a najdete tak Nasimi beach bar (25), kde je normálně volný vstup.

Při vystupování z jednokolejky si můžete po levé straně všimnout aquaparku Aquaventure (26). Je to venkovní aquapark s pláží, jeden z tobogánů vás zaveze volným pádem až mezi žraloky. V Dubaji je ještě jeden aquapark Wild Wadi, kde je více a větších tobogánů pro příznivce adrenalinových atrakcí. Cena Aquaventure je pro dospělého 260 AED ( resident 195 AED). V atlantisu jsou ale i další atrakce jako je The Lost Chambers Aquarium, kde se můžete potápět se žraloky a jinými rybami nebo Dolphin Bay, kde můžete plavat s delfíny a spousta dalších atrakcí. Podle mě jsou ale trochu předražené a najdete v Dubaji i levnější varianty.

Might be also interested in  Wok to Walk tradice

 

Dalším zajímavým souostrovám je The World (27) – ostrůvky poskládané do tvaru zeměkoule. Ze země však nejsou téměř vidět a tak doporučuji kouknout na Google Earth. :) Ale jediné ostrovy, na kterých něco je jsou Schumachrův ostrov (28) a Lebanonský ostrov (29). The World je vidět při plavbě loďkou RTA z Marina do Al Gubaiba, o které jsem psala ve druhém dni.

 

Picture2
The World

Pláže

Do Atlantisu jezdí jednokolejka už od 10 hod každých cca 20 min a tak pokud se tam moc nezdržíte můžete se přesunout rovnou na pláž a trochu si odpočinout. Jednou variantou je zůstat na pláži u Atlantisu nebo zkusit JBR beach (Marina beach) (49) nebo Barasti (45). Marina beach je otevřená pláž, dost dlouhá, a tak si určitě každý najde svoje místečko. Na jejím začátku nebývá moc narváno na tozdíl od jejího prostředku, kde si můžete ale zapůjčit i slunečník a lehátka. Jinak si můžete přinést vše svoje. Narozdíl od Barasti, což je soukromá pláž, a tak procházíte přes ochranku, která vám vyhází všechno jídlo a pití. Občanka povinná!! Isic neberou 😀 Vstup je zdarma, ale předpokládá se, že si něco dáte ať už vodu nebo pivko, jejichž ceny nejsou nejpřívětivější. Nadruhou stranu ale dostanete veškerý luxus lehátkami vybavené pláže a plážového baru. Před sebou uvidíte Atlantis a za sebou mrakodrapy. Což je opravdu úchvatná podívaná!! Po setmění plavčíci vyženou všechny z vody, donutí je obléknout a začíná party. Pořádají se tam také různé zajímavé akce jako OctoberFest nebo různé koncerty, a tak můžete dorazit i až večer na pár drinků.

 

Dubai Marina

Ano Dubai Marině (44) se opravdu říká Dubajský Manhattan. Nikdy jsem na Manhattnu nebyla, takže nemůžu porovnat, ale je pravda, že Marina je opravdu kouzelná, hlavně večer. V této moderní části Dubaje se nachází největší výškové budovy. Za zmínku také stojí Observatoř v 52. patře hotelu Marriot (46), kde si můžete užít nádherný výhled a k tomu si dopřát výborné jídlo a pití. Ceny jsou sice o něco vyšší než v jiných restauracích, ale ten výhled… <3 Dalčím zajímavým místem na večerní drink je hotel Media One (48), kde jsou rovnou 4 různé bary. Hotel se nachází jen kousek od Mariny.

Kdy se do jakého baru vydat? čtěte v článku: Ladies nights in Dubai.

IMG_20160106_215202
Media One, Deck8 v 8. patře

 

Might be also interested in  Dubai v 5 dnech: Den 5. Burj Al Arab, Zahrady a Safari

V těchto barech si jistě můžete dát výbornou večeři nebo zkuste jednu z restaurací na The Walk (47). The Walk je promenáda s přístavem a restauracemi, dlouhá zhruba 4 km po obou stranách zátoky s výhledem na mrakodrapy. Moc příjemné na večerní procházku. Pokud jste ještě nevečeřeli, zajděte si do jedné z tamních restaurací, na The Walk najdete snad úplně každou kuchyni od italské pizzy přes čínské nudle až po libanonské dobroty s shishou a výhledem na tuto krásnou umělou zátoku. Můžu doporučit Tche Tche Restauraci s výborným jídlem a shishou a s přijatelnými cenami. Naopak na druhém břehu najdete zase spoustu restaurací s velkými obrazovkami, kde můžete shlédnout důležitá sportovní utkání. Celý Walk lemují osvětlené palmy, pod mosty jsou dětská hřiště a po cestě lavičky. Je tu sepr místo na běhání, bruslení nebo na procházení se.

 

 

 

a další část mapy….

Picture1
Klikni na mapu!!!

 

A co náš poslední den? Nechte se překvapit! :)

 

S láskou k cestování,

A.

 

Share This:

[related_post themes="flat" id="497"]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *