Jak se nenechat okrást britským důchodcem při pronájmu bytu

Share This:

Obrazek2

Jak tedy sehnat byt v Dubaji? Zvolili jsme projíždění inzerátů. Bytů se nabízí spousta. Většina z nich vypadá velmi luxusně. 2 koupelny u studia 50 m2 jsou úplně běžné. No, proč ne, i když na uklízení je praktičtější jedna. Limit pro výši nájemného jsme stanovili kolem 10 000 AED/měs., ale samozřejmě čím nižší tím lépe. Lokalita byla taky daná, vzhledem k rozdělení Dubaie to nebylo složité.

Na první pohled mě upoutaly nabídky velmi krásných bytů o velké rozloze za cenu kolem 3 500 AED na měsíc se vším všudy. Ten chci! Pojďme jim napsat! A tak jsme taky udělali. Do pár minut přišla odpověď – úžasné. Barry z UK nám píše bližší informace o bytě.

Je to milý důchodce se zdravotními problémy, kvůli kterým nemůže momentálně cestovat.. Je velmi ochotný, jelikož nám nemůže předat klíče osobně, bojí se a chce to mít jištěné přes escrow.com. escrow je mezinárodní finanční zajišťovatel. Celý proces nám vysvětlí krok po kroku. Jelikož hodného strýčka Barryho také neznáme, jsme rádi, že to bude pojištěné. Přece jenom nejsme tak blbí, abychom naletěli nějakým podvodníčkům. Takže jsme si plácli, tedy poslali souhlas přes mail. Není důvod mu nedůvěřovat, už jsme si vyměnili několik mailů, jeho angličtina je bezchybná, je milý, netlačí na nás a celá věc je zaštítěna escrow.

Náš hodný britský důchodce, kterému nejde o peníze, ale především o své letní sídlo v Dubaji započal celou operaci skrze mezinárodní zajišťovací firmu. My měli poslat peníze, které escrow zadrží a Barry měl poslat klíče. Po našem příjezdu do bytu jsme měli dát souhlas a peníze měly být poslány majiteli bytu. Chvíli na to přišel mail od escrow vybízející k platbě. Jejich mailová adresa, loga, informace, všechno vypadalo důvěryhodně, až na jednu malou drobnost – adresu příjemce peněz. Peníze chtěli poslat přes Moneygram na účet soukromé osoby – kdo je Jeffroson? Neváhali jsme a napsali do escrow, aby nám potvrdili pravost jejich mailu. Escrow ovšem popřel, že by to byl jejich mail, jelikož Moneygram pro platby nepoužívají.

A všechno bylo rázem jasné. Tak takhle milý Barry ne!

Hodný strýček Barry má celý systém velmi dobře propracovaný. Jistě jsme nebyli jeho první ani poslední rybičky.Teď když nad tím zpětně přemýšlím a čtu, vypadá to úplně jednoznačně, jak jsme mohli být tak blbí a slepí? Není to tak jednoduché, záštita mezinárodní společnosti escrow je pádný důvod k důvěře, jelikož bychom při té transakci byli chráněni i my.

Nicméně nám to nestačilo a napsali jsme ještě asi 5 dalším inzerentům bytů kolem 3000-4000 AED/měs.. Odpovědi jsme dostali do pár minut od všech. Jeden Brit vedle druhého. Všichni stejný příběh: koupil jsem být pro svou dceru/syna, kteří tam studovali, ale už jsou zpět v Anglii nebo jsem v důchodu a už tam nejezdím. Nejde mi o peníze, chci aby tam o byt pečovali slušní lidé. Stále ta stejná písnička. Tady pár dalších Anglánů, kteří nám odpověděli. Co myslíte, je to jeden organizovaný gang nebo je to běžné povolání malých podvodníčků?

„Now about me: I’m a structural engineer from London United Kingdom , I’m 45 years old, married, with 2 children. I worked hard to have a good ca reer and I really respect hard earned money. My name is Justin Dundon. Unfortunately, my job doesn’t allow me to do any travel for the next few  months, so I will not be able to come and meet you personally for a while.“

 

„Now about me: I’m a structural engineer from London United Kingdom , I’m 45 years old, married, with 2 children. I worked hard to have a good career and I really respect hard earned money. My name is Carver Buttery. Unfortunately, my job doesn’t allow me to do any travel for the next few months, so I will not be able to come and meet you personally for a while.“

 

„I’m retired and live in Newcastle, United Kingom and this is my holiday apartment. Unfortunately, due to my health and ongoing treatment I’m not aloud to travel in the coming months, so I will not be able to come and meet you personally for a while. However, this will not affect the rental process at all.“

 

„About myself: My name is Paul Mogas and I’m a 50 year old architect from London, England. I bought this apartment for my daughter during her studies practice in Dubai, but now she’s back in England permanently, so I’m renting it out for unlimited period.“

 

Might be also interested in  Dubai v 5 dnech: Den 4. Palm Jumeirah a Dubai Marina

Po této zkušenosti jsme se rozhodli, že půjdeme do vyšší cenové relace, kterou jsme si stanovili hned na začátku a která je doporučená na stránkách livingindubai.com. Byt sice stále nemáme, ale alespoň jsme nenaletěli a podvod odhalili včas. Plán je jasný: nejdříve hotel nebo krátkodobý pronájem a byt na opravdové žití najít až na místě. O tom jak to dopadlo vám napíšu příště. :)

Share This:

[related_post themes="flat" id="33"]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *